نحوه رجیستر کردن تلفن همراه

راه های مختلفی برای فعال‌سازی گوشی خریداری شده وجود دارد اما یکی از این روش ها در ساده‌ترین حالت ممکن رجیستری گوشی را برای انواع گوش ها انجام میدهد.پس در این آموزش به توضیح همین روش میپردازیم.

در مرحله اول، ابتدا باید سیمکارت مورد نظر را در گوشی قرار داده و سپس کد دستوری #7777* را شماره‌گیری نمایید.

رجیستر گوشی تلفن همراه از طریق کد USSD با شماره گیری *7777#

در نظر داشته باشید که نحوه رجیستری گوشی سامسونگ، رجیستری آیفون، رجیستری شیائومی و دیگر برند ها به همین روش انجام می‌شود. همچنین لازم به ذکر است که قیمت رجیستری موبایل در صورت داشتن کد رجیستری 0 ریال می‌باشد و هزینه‌ای برای شما به همراه ندارد. لازم به ذکر است کلیه گوشی های سایت فروش موبایل ماکان پلاس به همراه کد رجیستر و گارانتی شرکتی میباشد لذا هزینه ای بابت رجیستری بعد از خرید گوشی نمی‌دهید

در مرحله دوم باید با وارد نمودن عدد 2 و یا انتخاب گزینه فعالسازی، به مرحله بعد بروید و برای فعال سازی گوشی خود اقدام کنید.

بعد از ورود به مرحله سوم، باید شناسه 15 رقمی یا همان کد IMEI را که معمولا رو یا زیر جعبه گوشی نوشته شده را وارد کنید. اگر به هر دلیلی موفق به پیدا کردن کد 15 رقمی IMEI نشدید و یا نمی‌دانید کد IMEI چیست، می توانید با شمارگیری کد دستوری #06#* از عدد کد IMEI خود مطلع شوید.(در تصویر زیر IMEI دستگاه نوشته شده است اما ممکن است با توجه به مدل گوشی شما ظاهر نمایش IMEI تفاوت داشته باشد)

کد دستوری برای پیدا کردن IMEI دستگاه تلفن

در مرحله چهارم باید شماره سیمکارتی که با آن قصد فعالسازی گوشی را دارید، وارد کنید؛ اگر به صورت پیش فرض نوشته شده بود، عدد 1 را وارد کنید.

مراحل فعال سازی و رجیستری تلفن همراه

به مرحله پنجم که رسیدید، باید کد یکبار مصرف 6 رقمی گوشی را وارد و سپس ارسال کنید. اگر برایتان سوال پیش آمده که کد یکبار مصرف گوشی کجاست؟ باید گفت این کد، یا داخل جعبه گوشی و یا به صورت پرچسب بر روی جعبه خود گوشی چسبانده شده است.

آموزش رجیستر کردن گوشی با کد رجیستری

بعد از پشت سر گذاشتن 5 مرحله، با پیغامی رو به رو می‌شوید که در آن کد 15 رقمی IMEI به همراه شماره تلفن مخاطب نوشته شده است، اگر این اطلاعات مورد تایید شما است, عدد 1 را ارسال کنید.

پس از پشت سر گذاشتن تمام مراحل، با پیغامی که جهت نشان دادن وضعیت موفق و یا ناموفق بودن فعالسازی ارسال می‌شود، مواجه خواهید شد. این پیغام به صورت پیامکی نیز ارسال میگردد

فعال سازی تمام اسلات‌های دستگاه‌های دو یا چند سیکارته با یک کد فعال سازی
برای فعالسازی دستگاه‌های دو یا چند سیمکارته، تنها کافیست با استفاده از کد فعالسازی درج شده روی کارت گارانتی، شناسه(IMEI) یکی از اسلات‌ها (محل سیمکارت) را فعال نمود. با فعالسازی یک شناسه(IMEI)، شناسه(IMEI) مربوط به اسلات‌های دیگر نیز بصورت خودکار فعال خواهند شد. دقت داشته باشید که کد فعالسازی، یک کد یکبار مصرف است و پس از فعالسازی دیگر قابل استفاده مجدد نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه